Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde kulübümüz ve etkinlikleri hakkında sıklıkla karşılaşılan sorular veya sorunlar hakkında hazırlanmış cevaplar mevcuttur. Lütfen bizimle sorularınız ve sorunlarınız için iletişime geçmeden önce bu bölümdeki cevaplara başvurunuz.

 

İÜGEN Uluslararası Katılımlı Moleküler Biyoloji ve Genetik Kış Okulu Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kış Okulu etkinliğine kimler katılımcı olabilir?

Kış Okulu etkinliğine katılımcı olmak için hiçbir ön koşul bulunmamasına rağmen, katılımcıların konulara hakim olabilmesi ve bizim daha yararlı bir kongre düzenleyebilmemiz için, Biyoloji veya Tıp alanlarında Lisans veya Lisans üstü eğitim görüyor olmanız tavsiye edilir. 18 yaşından küçük olan katılımcılarımızın kaydı, yasal velisinin izniyle gerçekleşir.

 • Kış Okulu etkinliğindeki sunumlar Türkçe dilinde mi olacak?

Kış Okulu etkinliğimizdeki sunumlarımızın çoğu Türkçe olacaktır. Fakat uluslararası bir etkinlik olduğu için davetli konuşmacılarımızdan bazıları İngilizce sunumlar da yapacaktır. Bu gibi durumlarda her sene size anlık çeviri hizmeti sunmak için uğraşmaktayız.

 • Kış Okulu süresince katılımcı ücretini kapsayacak olan hizmetler nelerdir?

Kış Okulu etkinliğine katılım için gerekli olan katılım ücreti, etkinliğin süreceği üç gün boyunca katılımcımızın sunumlara katılması, sunumlar arasında ikramlardan yararlanması, öğrenciler arasında yapılacak olan poster sunumlarına katılabilmesi, öğle yemeği, sertifika alma ve bunun gibi hizmetleri ve hakları kapsamaktadır.

 • Kış Okulu süresince il dışından gelen katılımcılara konaklama imkanı sağlanacak mı?

Kış Okulu etkinliğinde katılımcılarımızın kendi ayarlayacakları yerler, katılımcı ücretince kapsanmayacaktır. Ancak yıl boyunca, etkinliğimizin gerçekleştirileceği İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi yakınında bulunan otel, motel, pansiyon gibi işletmelerle iletişime geçilip, katılımcılarımıza özel indirim ayarlanması konusunda çalışılmaktadır. Bu konu ile ilgili bilgiler, kulübümüzün sosyal medya platformlarında ileriki günlerde paylaşılacaktır.

 • Kış Okulu öncesinde/esnasında/sonrasında düzenlenecek olan etkinlikler nelerdir?

Kış Okulumuz öncesinde/esnasında/sonrasında yapılacak olan etkinlikler, organizasyon kararlarımıza göre her sene farklılık göstermektedir. Bu etkinlikler, açılış/kapanış konserleri veya kokteylleri olup, organize edilmesi halinde detayları sosyal medya platformlarımızda paylaşılacaktır.

 • Kış Okulu’ndaki konuşmacı davetlilerimiz nelere göre seçilmektedir?

Kış Okulu etkinliğimize davet ettiğimiz konuşmacılarımızı, eğitim-öğretim yılı başından itibaren yaptığımız bilimsel ve sosyal araştırmalarla kararlaştırılır. Önceliğimiz katılımcılarımızın ilgilerini geleceklerine yön verebilecekleri konulara çekebilecek potansiyelde konuşmacıları davet etmektir.

 • Kış Okulu’nda yer alan konular nelere göre seçilmektedir?

Kış Okulu etkinliğimizde yer alan konular, katılımcılarımızın ilgilenebileceğine inandığımız, bilim dünyasında hem temel, hem de güncel olan konular derinlemesine araştırılarak seçilir.

 • Etkinliğin tam programı ne zaman belli olur?

Etkinliğin tam programının düzenlenmesiyle ilgili çalışmalarımız devam etmekte, program tamamlandığında etkinlik ve Facebook sayfamızdan ayrıca internet sitemizden yayınlanacaktır.

 • Kış Okulu’nun ön kayıt formunu nerede bulabilirim?

Ön kayıt formu afiş ile birlikte yayınlanacaktır, kış okulu kayıtlarının açıldığı dönemde internet sitemizde de bulabilirsiniz.

 • Kış Okulu etkinliği bitiminde herhangi bir katılımcı belgesi veya sertifika verilecek mi?

Katılımcılarımıza etkinlik sonunda sertifika verilmektedir.

 • Kış Okulu etkinliğinin sonuna kadar kalamayacağım, yine de sertifikamı alabilir miyim?

Bu ve buna benzer konuları etkinlik öncesinde/esnasında ilgili birisiyle görüştüğünüz takdirde sertifikanızı alabilirsiniz.

 • Kış Okulu’na ön kayıt formunu doldurdum, formu gönderdim ancak kaydımın yapıldığına dair herhangi bir geri bildirim alamadım. Bu konuyla ilgili neler yapılabilir? Bu konuyla ilgili kimlerle iletişime geçebilirim?

Ön kayıt geri bildirimi ile ilgili tüm sorularınız için iugenetics@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 • Kış Okulu için havale işlemini nasıl yapabilirim?

Herhangi bir banka/bankamatikten işlem bedeli vererek ya da eft yoluyla size verilen hesap numarasına isim-soyisim ve TC numaranızı ekledikten sonra ödemenizi yapabilirsiniz. Ödeme yaptığınıza dair makbuz almayı unutmayınız. Kesin kaydınızın 7 gün içerisinde gerçekleşmemesi gibi bir durum yaşadığınızda iugenetics@gmail.com adresine makbuzunuzu yollarsanız size daha etkili bir yardım sunabiliriz. İsimsiz, eksik ya da fazla miktarda havale yapmanız kesin kayıtlarda aksaklıklara sebep olacağı için havale yaparken dikkatli olmanız rica olunur.

 • Toplu katılım için ne yapmamız gerekli?

Ön kayıt formunu toplu katılıma dahil olan her birey doldurduktan sonra tüm kişilerin isimlerinin bulunduğu listeyi iugenetics@gmail.com adresine göndermeniz ve ardından toplu havale işlemini gerçekleştirmeniz gereklidir. Toplu kayıtlardaki indirimimiz mininum 15 kişiliktir.

 • Kış Okulu’na kayıt yaptırırken verdiğim toplu listede kayıt sonrası değişiklikler yaşandı. Kayıt ücretinde herhangi bir değişime neden olur mu?

Kış Okulu’na kayıt yaptırırken bize sunduğunuz toplu listeden sadece vazgeçen kişi ya da kişilerin kaydı ücreti yatırmadıysa silinir, ancak toplu kaydın geçerliliğini devam ettirebilmesi için listede en az 15 kişinin bulunuyor olması gereklidir; bunun dışında ekleme ya da öğrenci değişimi yapılamamaktadır.

 • Kesin kaydımı nasıl tamamlayabilirim? / Kaydımın alındığından nasıl emin olabilirim?

Kesin kayıt için size ön kayıt formu doldurulduktan sonra yollanan mailde bilgileri olan banka hesabına 7 gün içerisinde etkinlik ücretini yatırmanız gerekmektedir. Sonrasında size gönderilen kesin kayıt maili ile kaydınızın yapıldığına emin olabilirsiniz.

 • Kış Okulu etkinliği için ön kayıt formunda belirtilen süre içerisinde havaleyi gerçekleştirmedim, ne yapabilirim?

Ön kayıt formunu doldurduktan sonra havaleyi gerçekleştirmediğinizde ön kaydınız iptal olur ve ön kaydınızın iptal olduğuna dair bilgilendirme maili tarafınıza iletilir. Bu maili aldıktan sonra ön kayıt formunu yeniden doldurabilirsiniz. Yeni ön kayıt formunu iptal maili aldıktan sonra doldurmanızı rica eder, işbirliğiniz için teşekkür ederiz.

 • Kış Okulu süresince etkinlik ile alakalı bir sorun yaşadığımda, bunu kime iletmeliyim?

Kış Okulu etkinliğimiz boyunca etkinlik ile alakalı her türlü sorunu etkinliğin organizasyon ekibinden olan birine iletebilirsiniz. Olabildiğince kısa sürede ve etkili bir şekilde çözüme kavuşturulacaktır.

 • Kış Okulu süresince kişisel/özel bir eşyamı kaybettim, kulübünüz kaybımı karşılayacak mı?

Kulübümüz bu konuda herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

 • Sunum başladıktan sonra salona girebilir miyim?

Üzgünüz, dinleyicilerin rahatsız olmaması ve oturum sırasında konuşmacının da dikkatinin dağılmaması için sunum başladıktan sonra salona giriş yasaktır.

 • Kış Okulu kitapçığının içeriği nedir? Davetlilerle ilgili bilgi içeriyor mu?

Kış Okulu kitapçığı öncelikle kulübümüzün misyon ve vizyon bilgilerini içermekte olup ağırlıklı olarak konuşmacılarımız hakkında bilgiler içermekte ve özellikle konuşmacılarımızın bilimsel alanda yaptıkları çalışmalara yer verilmektedir.

 • Kış Okulu’nda poster sunumu yapılıyor mu? Yapılıyorsa hangi dilde sunulabilir?

Kış Okulu’na poster sunumu ile de katılabilirsiniz. Poster diliniz serbest olup, tercihen Türkçe ve İngilizce posterler kabul edilmektedir. Poster sunumlarıyla ilgili detaylı bilgi kesin kaydınız gerçekleştikten sonra mail adresinize gönderilecektir.

 • Kış Okulu etkinliğinize katılımımın bana ne gibi bir artısı olabilir?

Üç gün süresince alanının en iyisi olan hocalarımız ve bilim için bir araya gelmiş siz değerli katılımcılarımızla birlikte dolu dolu bir Kış Okulu yaşayacağınız konusunda emin olabilirsiniz. İlgilendiğiniz konunun yanı sıra, diğer konularda da bilgi sahibi olabilecek, konu tekrarı olmaksızın ufkunuzu daha da genişletebileceksiniz.

Tüm bunların dışında, sorularınıza cevap bulamadıysanız, diğer tüm sorularınız için iugenetics@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.