Odtü 9. Aykut Kence Evrim Konferansı 2015

21-22 Şubat 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleşen ODTÜ KKM Kemal Kurdaş Salonu’nda düzenlenen 9.Aykut Koca Evrim Konferansı’na yoğun talep karşısında 40 kişilik bir ekip ile İÜGEN de katıldı. Gidiş ve dönüş İÜGEN’in talebi doğrultusunda ücretsiz ve güvenle gerçekleşti. Konaklama seçenekleri üyelerimize sunuldu; talep edenler ile en uygun konaklama seçildi.

Kongrenin yapılacağı yere varıldıktan sonra organizasyon komitesi tarafından karşılandık. Kayıtlarımızı yaptırdıktan sonra salona giriş yapıldı. Konuşmacılar arasında İÜ Fen Fakültesi öğretim üyesi Dr.Cihan Demirci de vardı. Dr.Cihan Demirci “Sinapsın Evrimi” başlıklı sunumuyla büyük bir ilgi çekti.Hocamızın bizleri orada görmesi ayrı bir sürpriz oldu.

  

Sunum yapan diğer hocalar ve konu başlıkları:

Dr. Musa Doğan – Türkiye’de Bitki Gen Kaynakları ve Evrim

Dr.Kahraman İpekdal – Evrimsel Biyoloji,Evrime Giriş

Dr.Ergi Deniz Özsoy – Gizli Genetik Varyasyon,Gen Etkileşimi ve Evrim

Dr.Roger Butlin – Türleşme Mekanizmaları

Dr. Metin Berberoğlu – Evrimsel Tıp

Dr.Line Ugelvig – Böcek Toplumlarının Evrimi: Fayda ve Zararları

Dr.Ferhat Celep – Arılarla Tozlaşan Bazı Salvia (Adaçayı) Türlerine Evrimsel Bir Bakış

Dr.Patricia Beldade – Adaptif Özelliklerde Varyasyon ve Çeşitlilik Mekanizmaları

Dr.Süphan Karaytuğ – Doğal Seçilimin Doğası

 

Tüm konuşmacıların sonrasında, öğrenci sunumlarına etkinlikte yer verildi. İÜGEN ile birlikte etkinliğe katılan ve etkinlik kapsamında bu fırsatı bulan bölüm arkadaşlarımızdan Aslı Semerci ve Hüseyin Köseoğlu da sunum yapan öğrenciler arasındaydı.

İkinci günün sonunda sertifikalarımızı aldık ve dönüş yolculuğu başlamış oldu. Yol boyu gerek şarkılarla, gerek konuşmalarla keyifli bir geri dönüş yaşadık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir