Bilim Sokağı Etkinliğimiz

Ülkemizde son yıllarda artış gösteren ve halka, özellikle çocuklara bilimi tanıtmak için kurulmuş olan bilim merkezlerinden biri Bayrampaşa Belediyesi bünyesinde. Bayrampaşa’daki okullarda okuyan öğrenciler için eğitim veren bu kurum ilkokul ve lise seviyesindeki öğrencilere uygulamalı olarak eğitim vermekte ve bilim insanı yetiştirme temelli bir çalışma programı izlemekte.

25 Eylül 6 Ekim tarihleri arasında Bayrampaşa Bilim Merkezi tarafından gerçekleştirilen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen Bilim Sokağı projesi de bilimin eğlenceli yüzünü halka göstermek için atılan güzel adımlardan bir tanesi. Bu etkinlik süresince Bayrampaşa Belediyesi’nin çeşitli parklarında ve bir alışveriş merkezinde gerçekleştirilen deneyler ile halk ve civar okullardan düzenlenen gezilerle öğrenciler bilimsel etkinliklerde yer alma şansı buldular.

İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu bir meslektaşımızın referansıyla katıldığımız 6 günlük etkinlik süresince kulübümüz üyesi 25 arkadaşımız görev almıştır. Üyelerimizin ilgisini çeken ve bize bildiklerimizi küçük yaştaki çocuklara aktarmak, onları bilim insanı olmak için yönlendiren bu etkinlik sayesinde yaklaşık 5000 kişinin ziyaretiyle gerçekleşen etkinlik süresince canlı yayın, bant yayını ve çeşitli gazete yazılarında İÜGEN olarak yer aldık.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir