Hakkımızda

İstanbul Üniversitesi Genetik Kulübü (İÜGEN), İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi bünyesinde 2003 yılından itibaren aktif faaliyet gösteren bir öğrenci kulübüdür. Kurulduğu günden itibaren bilimsel bilgi birikiminin paylaşımını sağlayarak öğrenciler arasında sosyalleşme ağı oluşturmaktadır. Çalışmalarını, insanlara ve bilime karşı hissettiği sorumluluk bilinciyle gerçekleştirmektedir.

İÜGEN kulübünün kuruluşuyla birlikte başlayan Moleküler Biyoloji ve Genetik Kış Okulu etkinliği, önce ulusal çapta, 2008 yılından itibaren yurt dışından bilimin en güncel konuları ile uğraşan bilim insanlarının davet edilmesi ile etkinliklerini uluslararası çapta gerçekleştirmeye başlamıştır. İÜGEN, faaliyetlerine başladığı 2003 yılından itibaren düzenlediği etkinliklerle 7000’e yakın öğrenciyi ve 150’den fazla öğretim üyesini buluşturmuştur.

Moleküler Biyoloji Genetik Kış Okulu etkinliğine çoğunlukla Moleküler Biyoloji Genetik ve Biyoloji bölümlerinden katılım olsa da, Tıp, mühendislik, matematik, fizik ve astronomi gibi bölümlerden gerçekleşen katılımlar, konuya ilgisi olan herkesin katılabileceği bir etkinlik olduğunu göstermektedir.

Moleküler Biyoloji Genetik Kış Okulu etkinliği diğer tüm kulüp etkinlikleri gibi öğrenciler tarafından düzenlenmekte, etkinliğe katılan öğrencilerin ve davet edilen öğretim üyelerinin taleplerine en iyi şekilde karşılık verebilmek için çalışmalarını ciddiyetle gerçekleştirmektedir.

Kulübün gerçekleştirdiği gerek etkinlikler, gerek sosyal çalışmalar, gerekse kongreler; düzenli ve hedefe yönelik çalışmaların ürünüdür. Bu bağlamda kulübümüz, bünyesinde bulunan üyelerin disiplinli ve organize çalışmaları sayesinde tüm İÜGEN organizasyonları başarıyla gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye devam edilmektedir.

Tüm çalışmalarımızla, bilime ve bilginin aktarılmasına yardımcı olabilmeyi hedeflemekteyiz. Eğer siz de bilime meraklıysanız, sitemiz ve/veya sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla bizi takip edebilir, güncel etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir